Skialpinizm - Warsztaty skiturowe - Skialpinizm - szkolenia skiturowe, kursy skiturowe, narciarstwo wysokogórskie, skialpinizm i szkolenia lawinowe, sklep skiturowy

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

/ SZKOLENIA > Rodzaje szkoleń
WARSZTATY SKITOUROWE 
Warsztaty skierowane dla osób które zaczynają przygodę z narciarstwem turowym. Jesteś osobą której jazda na stoku wśród tłumu innych narciarzy zaczyna przeszkadzać? To szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Zajęcia odbywają się w większości w łatwym terenie górskim i połączone są z podstawowym instruktażem dotyczącym narciarstwa tourowego i wysokogórskiego.
Początek szkolenia zaczyna się około godz. 8:00, gdzie po krótkim szkoleniu z zakresu sprzętu skitourowego (obsługa, dobór, dodatkowe wyposażenie), planowania i bezpieczeństwa ruszamy na zaplanowaną skiturę. Staram się tak dobrać miejsce i cel wyjścia, aby uczestnik mógł bez większych trudności zdobyć swój pierwszy wymarzony szczyt na nartach skitourowych, a później bezpiecznie zjechać w dolinę.
W trakcie podejścia przekazuję wiele informacji na temat tej pięknej dyscypliny jaką jest skitouring, więc przygotuj się na rozmowy i ćwiczenia z zakresu technik poruszania się na nartach, robienia zakosów czy pokonywania przeszkód terenowych takich jak potoki czy powalone drzewa. Staram się zwrócić uwagę kursantów na świat przyrody, który jest wokół nas, czego przykładem mogą być ślady zwierząt ukazujące nam, że to one są gospodarzem na tym terenie. 
Zdobycie szczytu jest chwilą na odpoczynek, podziwnianie widoków i regenerację sił. W schronisku czy w terenie, kawa zawsze smakuje wyjątkowo. Następnie odbywają się zajęcia z podstaw lawinowego ABC i jazdy na nartach w terenie. Zawsze kładę nacisk na planowanie i taktykę zjazdu, która przekłada się na nasze bezpieczeństwo. Po skończonych zajęciach jedziemy do miejsca skąd wyruszyliśmy. Ze względu na łatwy teren w jakim się poruszamy, całe zajęcia planuję tak, aby droga podejścia była inna niż zjazdu.

/ Rodzaj szkolenia: szkolenie praktyczne
/ Poziom sprawności fizycznej: 1-2
/ Poziom umiejętności narciarskich: 1-2
/ Przewyższenie: ok. 500-700m
/ Czas trwana zajęć: ok 8h
/ Maksymalna ilość osób na instruktora: 6:1

Cena zawiera zajęcia z instruktorem i wstęp do Parku Narodowego. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego