Skialpinizm - Co mnie wyróżnia - Skialpinizm - szkolenia skiturowe, kursy skiturowe, narciarstwo wysokogórskie, skialpinizm i szkolenia lawinowe, sklep skiturowy

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

/ O MNIE
CO MNIE WYRÓŻNIA
Oto kilka powodów, które mogą zachęcić Cię do wybrania szkolenia właśnie ze mną.

/ SOLIDNE PODSTAWY

Bycie instruktorem narciarstwa wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu, to cel do którego dążyłem przez wiele lat. Doświadczenie, które zdobyłem uprawiając turystykę letnią a później zimową, poprzez sport, wspinaczkę latem i zimą od jurajskich ostańców po alpejskie szczyty sprawia, że patrzę na góry i skialpinizm z innej perspektywy. Staram się pokazać swoim klientom, że nic nie dzieje się przypadkiem, a wiedza i doświadczenie w tym obszarze zbierane są latami. Uprawiam narciarstwo wysokogórskie od ponad 20 lat, a zdobycie uprawnień Polskiego Związku Alpinizmu, jedynej tego typu organizacji w Polsce za którą stoi tradycja w kształceniu i przekazywaniu wiedzy na najwyższym poziomie, daje pewność, że nie idę na skróty i proponuję kompleksową dawkę wiedzy i wspaniałą przygodę.
Wiedza ta jest ciągle weryfikowana i uzupełniana przez unifikację centralną PZA, która odbywa się co 3 lata. Dodatkowo, jako ratownik górski w Grupie Podhalańskiej GOPR, uczestniczę w szkoleniach nieustannie podnosząc poziom swojej wiedzy i umiejętności.

/ UPRAWNIENIA

Będąc uczestnikiem szkolenia masz pewność, że jesteś pod opieką instruktora narciarstwa wysokogórskiego PZA (PZA 422/INW), działającego zgodnie z prawem (aktualna licencja na rok 2020). Zgodnie z zarządzeniem numer 5/2018 w sprawie prowadzenia szkoleń w Tatrzańskim Parku Narodowym każda osoba, która prowadzi szkolenie górskie na terenie Parku i pobiera opłatę, powinna posiadać imienny identyfikator - zezwolenie TPN na prowadzenie takiej działalności (TPN numer licencji 111/2017).

/ PORADY SPECJALISTYCZNE

Kiedy potrzebujesz informacji na temat sprzętu, warunków w górach, czy jazdy na nartach w terenie, dzwoniąc czy pisząc do mnie, na pewno otrzymasz garść przydatnych informacji i "zdrowe" spojrzenie na dane zagadnienie. Zawsze staram się udzielać wskazówek, które sam chciałbym usłyszeć będąc na początku swojej przygody z górami. Otrzymasz fachowe wsparcie od osoby, która regularnie jeździ na nartach w terenie i używa specjalistycznego sprzętu. Dodatkowo dla uczestników moich szkoleń przewidziane są rabaty na wszystkie produkty w moim .

/ INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Wiadomym jest, iż mała i zgrana grupa o podobnych umiejętnościach narciarskich to gwarancja bezpieczeństwa. Dlatego dokładam wszelkich starań, aby na szkoleniach były małe grupy, co umożliwia przekazanie wiedzy w sposób przejrzysty i ciekawy. Nie mogę sobie pozwolić na to, aby w terenie na jednego instruktora przypadało więcej niż 6 osób, a gdy teren jest bardziej wymagający ilość uczestników może wynosić nawet 1:1 (1 instruktor na 1 uczestnika szkolenia). Podejście takie sprawia, że mam kontrolę nad kursantami i wiem, że wszyscy zrozumieją polecenia jakie przekażę. Stanowi to gwarancję bezpieczeństwa zarówno uczestników jak i prowadzącego.

/ ELASTYCZNOŚĆ

Planując poszczególne szkolenia staram się znaleźć najodpowiedniejsze miejsce, gdzie warunki śniegowe i pogodowe będą jak najlepsze i sprawią uczestnikom dużo frajdy. Dlatego ciąglę monitoruję warunki jakie występują w górach i dostosowuję miejsce do konkretnego terminu szkolenia. Czasem poświęcenie dodatkowej godziny na dojazd może być gwarancją idealnych warunków śniegowych i lepszej pogody. Oferuję elastyczność jeśli chodzi o terminy szkoleń i nic nie stoi na przeszkodzie aby dostosować je do Ciebie. Dzwoń lub pisz, postaram się coś zaproponować ;)

/ PRZYRODA

Nauka w technikum ochrony środowiska i późniejsze studia na kierunku geografia na Uniwersytecie Jagiellońskim sprawiły, iż zwracam szczególną uwagę na otaczający nas świat przyrody. Procesy zachodzące w środowisku górskim, przyroda ożywiona i nieożywiona to nieodłączny element naszego świata, na który nie wszyscy zwracają uwagę. Większość terenów, w których uprawiamy skitouring czy narciarstwo wysokogórskie, to obszary objęte ochroną, gdzie obowiązują pewne przepisy i reguły. Staram się przekazać uczestnikom moich szkoleń, że wkraczając w świat przyrody stajemy się tylko jego gośćmi i powinniśmy go szanować. 

/ WSPOMNIENIA

Jeśli tylko jest to możliwe staram się robić dużo zdjęć i nagrywać filmy w trakcie szkoleń, tak aby uczestnicy mieli niezapomnianą pamiątkę. Po każdym szkoleniu udostępniam specjalny dysk, gdzie każdy uczestnik szkolenia może pobrać pakiet zdjęć i filmów. 
 

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego