Skialpinizm - Bio Piotr Stolarczyk - Skialpinizm - szkolenia skiturowe, kursy skiturowe, narciarstwo wysokogórskie, skialpinizm i szkolenia lawinowe, sklep skiturowy

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

/ O MNIE
BIO 
/ Nic nie czyni mięśni tak stalowymi, a ciała bardziej gibkim i elastycznym, nic nie wyrabia większej pewności siebie i zwinności, nic nie umacnia bardziej, nic tak nie odświerza umysłu jak narciarstwo.
                                                                                                                                                                                Fridtjof Nansen - prekursor narciarstwa XIXw.


Te słowa kierują mną odkąd narty i narciarstwo wysokogórskie stały się moją wielką pasją. Pasją, która jest moim sposobem na życie od ponad 20 lat. Jestem instruktorem narciarstwa wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu, instruktorem narciarstwa zjazdowego, ratownikiem górskim w Grupie Podhalańskieh GOPR, członkiem klubu wysokogórskiego w Zakopanem. Przez szereg lat startowałem w zawodach rangi Pucharu Polski czy Mistrzostw Polski w narciarstwie wysokogórskim, zawodach biegowych i zawodach w ratownictwie górskim organizowanych przez GOPR. Jako aktywny zawodnik miałem możliwość startować w zawodach w Czechach i na Słowacji. 

Moje największe osiągnięcia to: 
/ kilkukrotne zwycięstwa w międzynarodowych zawodach w ratownictwie górskim organizowane przez GOPR
/ 3 miejsce w Pucharze Tatr Wysokich w narciarstwie wysokogórskim
/ 4 miejsce w Pucharze Polski w narciarstwie wysokogórskim
/ 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie wysokogórskim
/ 1 miejsce w Memoriale Olka Ostrowskiego w narciarstwie wysokogórskim
/ 2 miejsce w biegu wysokogórskim na Wołowiec i Rakoń

Sport i góry, w których lubię spędzać czas, wywołują we mnie wiele pozytywnych emocji. Szczególnie skitoury i narciarstwo wysokogórskie są tym co daje człowiekowi dużo radości i spełnienia po ciężkim dniu pracy lub pozwala oderwać się od życia codziennego. Ważne jest abyśmy robili to bezpiecznie i by sprawiało nam to wiele radości. Dlatego w okresie zimowym podczas szkoleń jakie organizuję, dzielę się z innymi tą piękną dyscypliną oferując swoje wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.
Ochrona środowiska i przyroda od zawsze były moją drugą pasją, a studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku geografia pozwoliły mi poznać i zrozumieć procesy jakie zachodzą w środowisku górskim. Dlatego zwracam uwagę na zjawiska zachodzące w przyrodzie, o których z pasją opowiadam.
W wolnych chwilach w sezonie zimowym prowadzę zajęcia w szkole narciarskiej Eskimoo, gdzie uczę tajników narciarstwa najmłodszych adeptów tego sportu. Prowadzę również własny sklep internetowy, gdzie osobiście pomagam w doborze odpowiedniego sprzętu do uprawiania skialpinizmu, narciarstwa wysokogórskiego czy wspinaczki.

Piotr Stolarczyk                                                                                                                                                                                            

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego